cilt kırışıklıkları
dot


dot

Botoks Hakkında Genel Bilgiler

botoks hakkında

Botoks Hakkında Genel Bilgiler

Botoks normalde botulizim hastalığına sebep olan "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen br proteindir.Derinin altına zerk edilerek yüzdeki  kırışık ve çizgileri yumuşatır veya azaltır.Düşük seviyelerde botox kullanıldığında gerçekte botoks yüz kaslarını rahatlatır ve hareketsiz kılar bu da yüzde düzgün ,yumuşak bir görünüm sağlar.

Botoks son yıllarda bir çok avantajından dolayı artan bir talep görmektedir.Bir cilt gerdirme operasyonuna göre çok kolay uygulanır ve sonuçları hemen görülür.Bir cilt gerdirme operasyonuda ise uzun süre yüzde bandajla gezmek gereklidir ve morluklar ,şişme gibi semptomlar ortaya çıkabilir.Botoks ile ise şişkinlik bir veya iki gün içinde yok olur , botoks uygulandığına dair belirtilerin büyük çoğunluğu ilk yirmi dört saat sonunda yok olur.

Botoks ayrıca bir yüz gerdirme ameliyatına göre hem çabuk hemde daha düşük maliyetlidir.Botoks aynı zamanda kalıcı değildir cild normal haline 3 ila 6 ay içinde dönecektir.Bundan sonra tekrar uygulanabilir veya vazgeçilebilir.

Elbette botoks uygulamasınında riskleri mevcuttur.Çok nadirde olsa botoksa karşı alerjik duyarlılığı olanlar olabilir.Kasları hareketsiz kıldığı için bazen olumsuz görünümler çıkabilir ama geçici olduğu için bunlar uzun sürmeyecektir.

Antibiyotik kullananların botoks yaptırmadan önce muhakkak doktorlarını bu konuda bilgilendirmeleri gerekmektedir.Ayrıca hamile olan kadınlar ve bebek emziren kadınlar bebekleri beslenme için onlara ihtiyaç duymayana kadar uygulamayı ertelemelidirler.

Botoks plastik cerrahiye günümüzde iyi bir alternatiftir.Çabuk uygulanır , daha ucuzdur ve bir şırınga deliği dışında acısızdır.


dot
dot dot dot dot
dot
BİTKİSAĞLIK ANASAYFA